tło

System CMMS dla działów utrzymania ruchu

Dedykowany system CMMS wspierający działy utrzymania ruchu. Zyskaj pełną kontrolę nad procesami utrzymania ruchu parku maszynowego. Zarządzaj personelem i organizuj prace technikom UR.

Nowoczesne narzędzie wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0. QRmaint CMMS jest zorientowany na mobilność, intuicyjną obsługę i wysokie możliwości integracji.

Przetestuj za darmostrzałka Nasi kliencistrzałka
system CMMS dla techników

#1 Wybór techników i kierowników UR

 • Intuicyjna aplikacja mobilna

To mobilne narzędzie znacząco skracające czas reakcji zespołu UR na zgłoszone awarie w parku maszyn, a mistrzom produkcji czy operatorom upraszcza ich zgłaszanie.

 • Kluczowe wskaźniki KPI w utrzymaniu ruchu

QRmaint pozwala kierownikom Utrzymania Ruchu analizować  wskaźniki KPI, dzięki którym możliwe jest  szacowanie realnej efektywności, niezawodności oraz dostępności parku maszynowego

Opieka doświadczonych konsultantów

 • Pomoc przy wdrożeniu systemu CMMS

Wdrożenie systemu CMMS to bardzo duża zmiana  w organizacji – z utrzymania bazującego na dokumentach papierowych przechodzimy na system IT. Taka zamian wymaga przygotowania i  wsparcia doświadczonych konsultantów

 • Wsparcie użytkowników systemu CMMS

Nasi konsultanci są dostępni poprzez chat lub infolinię. Użytkownicy systemu CMMS mogą liczyć na ich  pomoc odnośnie użytkowania systemu lub obsługi procesów utrzymania ruchu.

system CMMS wsparcie
utrzymanie ruchu

Wsparcie utrzymania ruchu na linii produkcyjnej

tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.

Zwiększ efektywność działu Utrzymania Ruchu z systemem CMMS

Czym jest system CMMS? Poniżej przedstawiamy funkcje systemu CMMS, które znacząco usprawniły pracę działów utrzymania ruchu w ponad 300 firmach w Polsce i nie tylko!

zgłaszanie awarii i usterek w CMMS systemie

Proste i szybkie zgłaszanie awarii i usterek

 • Poprawa komunikacji pracowników produkcji z działem utrzymania ruchu

Awarie jako pierwsi zauważają pracownicy linii produkcyjnej. Proste i szybkie zgłoszenie usterki to klucz do skrócenia przestojów maszyn.
Zeskanuj kod QR maszyny, użyj portalu zgłoszeń lub panelu operatora umieszczonego na linii aby zgłosić awarię.

 • Natychmiastowe powiadomienia na telefon o nowej awarii lub usterce

Powiadomienia Push lub E-mail zapewniają służbą utrzymania ruchu natychmiastową informację o nowym zgłoszeniu, przypisaniu technika do zadania czy o wezwaniu do przywołania z panela operatora. Skrócenie czasu reakcji techników znacząco zmniejsza czas przestoju maszyn.

Przetestuj za darmo

Mobilny System CMMS na smartfony

Wykorzystaj mobilny system CMMS QRmaint, aby łatwo planować i monitorować zadania i zgłoszenia, śledzić postęp zleceń oraz zarządzać parkiem maszynowym i częściami zamiennymi, a wszystko to dostępne w każdym momencie z poziomu telefonu. Mobilny system CMMS przyczynia się do skrócenia czasu reakcji na awarie, minimalizacji przestojów, optymalizacji zapasów części zamiennych i poprawy ogólnej wydajności działu utrzymania ruchu.

Przetestuj za darmo
mobilny system CMMS
Plany prewencyjne maszyn i urządzeń

Plany prewencyjne maszyn i urządzeń

 • Planowanie przeglądów maszyn i urzadzeń 

Raz zaplanuj przeglądy, a system CMMS cyklicznie utworzy je w odpowiednim momencie oraz wyśle powiadomienie do techników lub firm zewnętrznych firm świadczących usługi serwisowe.

 • Listy kontrolne – checklisty

Dodaj listy kontrolne do zadań przeglądów, obchodów aby technik wykonał je zgodnie z obowiązującymi procedurami. Aplikacja mobilna umożliwia również zbieranie podpisów na potrzeby audytowe.

 • Graficzny harmonogram

Wykorzystaj przejrzysty, graficzny harmonogram, aby w łatwy sposób zobaczyć wszystkie zadania prewencyjne niezrealizowane w terminie, wykonane oraz zaplanowane.

Przetestuj za darmo

Magazyn części zamiennych

 • Kody kreskowe oraz QR

Wykorzystaj kody QR, aby uprościć pobieranie części z magazynu. Poprawnie oznaczone reagały, kuwety skutecznie ułatwiają pracę techników usuwających awarie.

 • Monitorowanie stanów minimalnych części zamiennych

Brak części zamiennych przy usuwaniu awarii to dłuższy przestój i straty finansowe zakładu. Ustaw stany minimalne krytycznych indeksów, aby już nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji.

 • Pełna historia zmian stanów magazynowych

System CMMS gromadzi  w jednym miejscu wszystkie operacje magazynowe przeprowadzone na danym indeksie magazynowym. Zawsze wiesz kto pobrał, jaką ilość oraz w jakim zadaniu.

Przetestuj za darmo
magazyn części zamiennych
daschboard tv

Dashboard TV - wizualizacja w czasie rzeczywistym na telewizorze

 • Stan parku maszynowego w czasie rzeczywistym

Stwórz dashboardy dla dowolnej lokalizacji lub linii produkcyjnej, aby śledzić stan parku maszynowego w czasie rzeczywistym.

 • Poprawa komunikacji oraz wzrost produktywności

Dashboard wyświetlony w pokoju techników to najskuteczniejszy sposób na wzrost produktywności zespołu technicznego. Wystarczy rzut oka na telewizor, aby zapoznać się z aktualnie realizowanymi zadaniami, nowymi zgłoszeniami, przywołaniami z panelu operatora Andon i wiele innych.

Przetestuj za darmo

Wizualizacja stanu parku maszynowego

 • Lokalizacja maszyn i urządzeń

System CMMS umożliwia wizualizację awarii w każdej lokalizacji zakładu. Dzięki temu dokładnie wiadomo, w którym miejscu wystąpił problem. Umiejscowienie na mapie konkretnych maszyn, linii i gniazd produkcyjnych, ułatwia wizualizację procesów. Pozwala to dostrzec błędy w rozlokowaniu konkretnych linii. Zmiany umiejscowienia maszyn i urządzeń mogą zmniejszyć czas dotarcia technika do konkretnego miejsca.

 • Zmniejszenie czasów awarii

Lokalizacja usterki na mapie zakładu umożliwia pracownikom UR wskazanie najszybszej drogi do miejsca, w którym potrzebna jest interwencja. Natomiast dzięki wizualizacji planów prewencyjnych jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko poważniejszych awarii, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu i kosztów potrzebnych na ich naprawę.

Przetestuj za darmo
wizualizacja parku maszynowego
raporty w systemie cmms

Analiza i raportowanie

 • Raporty analityczne

Wiarygodne i szczegółowe raporty z danych zgromadzonych w systemie CMMS są kluczowe przy podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących funkcjonowania zakładu produkcyjnego.

 • KPI dashboard

KPI Dashoabrd umożliwia śledzenie kluczowych wskaźników związanych z utrzymaniem ruchu takich jak MTBF, MTTR oraz innych ważnych informacji przedstawionych w formie graficznej.

Przetestuj za darmo

System przywołań ANDON

Panel operatorski ANDON to funkcjonalność systemu CMMS, która umożliwia przywołanie grupy osób wprost ze stanowiska pracy oraz opcjonalnie zgłoszenie usterki.
Rozwiązanie to zapewni sprawną komunikację operatorów linii produkcyjnych z osobami je wspierającymi takimi jak Liderzy Produkcji, BHP, Kontrola jakości.

Jakie korzyści oferuje system przywołań QRmaint?

 • Tablet z panelem operatora umieszczany jest bezpośrednio na stanowisku pracy przy linii produkcyjnej, na stanowisku montażowym czy na maszynie
 • Widget przywołań dostępny w dashboard TV – wizualizacja w czasie rzeczywistym na telewizorach
 • Prosty interfejs eliminuje szkolenia personelu. Operator po prostu naciska jeden ze zdefiniowanych przycisków.
 • Rejestracja czasu obsługi przywołania znacząco skraca czas reakcji pracowników
 • Potwierdzenie przybycia do obsługi przywołania odbywa się bezpośrednio przy panelu operatora
 • Zgłoszenia usterki i awarii wprost z panelu operatora​
Przetestuj za darmo
system andon
autonomiczne utrzymanie ruchu

Autonomiczne UR dla operatorów

QRmaint CMMS umożliwia personelowi produkcyjnemu prawidłowe wykonywanie zadań. Pracownicy mogą prowadzić codzienne zadania przygotowawcze za pomocą list kontrolnych.

Operatorzy mogą realizować zadania, takie jak czyszczenie maszyn i przeprowadzanie przeglądów przed pracą w celu zapewnienia zgodności z przepisami HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Point), co jest niezwykle ważne dla produkcji żywności w przemyśle spożywczym. Mają również możliwość sprawdzania stanu urządzeń pomocniczych, elektrycznych i kontrolnych, które są częścią każdej linii produkcyjnej, bez względu na branżę. Umożliwia to lepszą kontrolę jakości wytwarzanych produktów.

Przetestuj za darmo

Integracja systemów i technologii

QRmaint system CMMS pozwala na integrację z systemami ERP. Od lat znalazł uznanie użytkowników systemów SAP i wielokrotnie został alternatywnym rozwiązaniem dla zastąpienia SAP PM oraz wielu innych systemów.

Dzięki integracji systemu QRmaint z konektorami IoT, sensorami, nadajnikami i odbiornikami podczerwieni, technicy utrzymania ruchu zyskują kompletną kontrolę w czasie rzeczwyistym nad parkiem maszynowym.

 

Przetestuj za darmo
rysunek izometryczny system cmms na linii produkcyjnej
tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.

Poznaj opinie naszych klientów!

QRmaint doskonale sprawdza się w rożnych branżach takich jak zakłady produkcyjne, utrzymanie techniczne nieruchomości, sieci sklepów, uczelnie, serwisy. Przeczytaj co sądzą o nas przedstawiciele rożnych branż.

>

Jeżeli ktoś nie znajdował części na magazynie, to kupowaliśmy nowe. Generowaliśmy wtedy niepotrzebne koszty. Druga rzecz, jeżeli chodzi o magazyn - w sytuacji, kiedy dysponujemy opisem części i mamy je skatalogowane w programie, to nie ma problemu, żeby kupić dokładnie takie same. Nie trzeba ich nigdzie szukać. Są zapisane w programie (red. QRmaint CMMS).

Tomasz Jaroszewski

Zastępca Kierownika Działu Utrzymania Ruchu

>

Analizowaliśmy rynek. Chcieliśmy wybrać usługę, gdzie cena idzie w parze z jakością. Mieliśmy jedno założenie – program musimy zrozumieć w godzinę. Jeżeli go w tym czasie nie zrozumiemy, to nie jest on dla nas. QRmaint jest bardzo przejrzystym programem, zrobionym pod Utrzymanie Ruchu. Tutaj nie było problemu.

Jarosław Kurach

koordynator Utrzymania Ruchu

>

System Qrmaint jest programem, który bardzo dobrze uzupełnia wymogi stawiane dla Przemysłu 4.0

Tomasz Wachowski

Z-ca dyrektora technicznego

>

System Qrmaint wdrożony w naszej firmie znacząco usprawnił pracę naszego zespołu z działu Utrzymania ruchu, oraz poprawił znacząco reakcje zespołów na bieżące awarie produkcyjne.

Rafał Topolski

Inżynier optymalizacji procesów produkcyjnych

>

Zgłoszenie awarii poprzez skanowanie kodu QR umieszczonego na maszynie praktycznie wyeliminowało nieścisłości utrudniające ustalenie, którego urządzenia dotyczył problem. Zapisywanie wszystkich zgłoszeń w systemie daje świetny obraz, z którymi maszynami mamy największe problemy.

Krzysztof JANIK

Główny Automatyk / Automation Service Supervisor

>

Najważniejsze jest to, że moi pracownicy wiedzą, ile jest zadań do wykonania i jakie są priorytety. Technicy mają dostęp do zadań w czasie rzeczywistym. W zasadzie całkowicie wyeliminowaliśmy sytuacje, które występowały wcześniej: że pewne zadania zostają pominięte bądź zapomniane.

Arkadiusz Tetloch

Manager Sekcji Utrzymania Ruchu i Innowacji

>

Moją pracę w firmie można podzielić na dwa etapy:
1. Przed wdrożeniem QRmaint – mnóstwo zbędnych telefonów, ciągłe zdawanie relacji z postępów usuwania awarii, ogrom tematów, które umykały uwadze.
2. Po wdrożeniu QRmaint – możliwość skupienia uwagi na istotnych problemach, wszyscy zainteresowani są na bieżąco, 100% zgłoszonych spraw zostaje rozwiązanych.

Aleksander Penkowski

Kierownik Działu Utrzymania Ruchu

>

System QRmaint pozwolił nam na rezygnację z wypełniania ton papierowych dokumentów. Mamy teraz łatwy wgląd w historię awarii, napraw i serwisów, a czas reakcji na zgłoszoną usterkę uległ znacznemu skróceniu.

Anna Ciesielska

Process Engineer

>

QRmaint skonfigurowałem sam w jeden wieczór, a już w kolejnych dniach w systemie zaczęły się pojawiać zgłoszenia awarii przez techników i operatorów.

Tomasz Pruszyński

Dyrektor Produkcji

>

System QRmaint zastąpił setki maili, które bez względu na tematykę trafiały do wszystkich na liście, zamiast jedynie do właściwych osób. Wcześniej, gdy awaria była już naprawiona, to nikt o tym tak naprawdę nie wiedział. Dziś mamy wgląd w aktualny stan każdej awarii.

Mariusz Staniszewski

Kierownik Działu IT

>

System sprawdza się bezproblemowo. Wyraźnie skrócił się czas reakcji naszych zespołów. Jest to o wiele lepszy model komunikacji niż telefony i zapisywanie awarii na kartkach lub zapamiętywanie.

Maciej Hartfil

Kanclerz AWF w Warszawie

>

Od momentu wdrożenia QRmaint w naszej firmie program się rozwija – dostosowywane są funkcje pod specyfikę branży – np. harmonogram, którego nie było podczas wdrażania, a obecnie wygląda jak kalendarz w Google.

Jacek Turkowski

Koordynator ds. technicznego utrzymania nieruchomości

>

QRmaint dał się poznać jako firma rzetelna, elastyczna oraz reagująca na pomysły i uwagi użytkowników. System ułatwia nam pracę, a jego funkcjonalności dokonywania zgłoszeń z zadowoleniem zostały przyjęte przez naszych klientów.

Sławomir Pinkowski

Prezes Zarządu

>

System QRmaint przyczynił się do wzrostu konkurencyjności naszych usług na rynku technicznej obsługi nieruchomości. Oprócz standardowych usług serwisowych dostarczamy naszym klientom narzędzie do szybkiego zgłaszania awarii oraz raportowania prac wykonywanych na nieruchomości.

Mateusz Czerwiński

>

Wdrożenie aplikacji QRmaint okazało się receptą na największe wyzwanie, jakim była bieżąca naprawa szkód. Kolejnym krokiem wdrożenia będzie wykorzystanie jej do wsparcia pracy managerów zarządzających np. sprzątaniem mieszkań.

Paweł Migacz

Dyrektor zarządzający firmy

>

System ogólnie bardzo dobrze się przyjął, nie było problemów podczas wdrażania a u audytorów zdobył duże uznanie. Wspominając o funkcjach to w naszym przypadku szczególnie pomocna okazała się możliwość podglądu parku maszyn na planach interaktywnych no i całokształt prezentacji najważniejszych informacji z URu.

Marcel Menne

Head of maintenance

System CMMS to specjalistyczne oprogramowanie wspierające pracę zespołu utrzymania ruchu oraz innych działów przedsiębiorstwa produkcyjnego. Umożliwia pracownikom produkcji (operatorom i kierownikom) zgłaszanie usterek i awarii linii produkcyjnej do działu utrzymania ruchu. Dzięki systemowi QRmaint CMMS zespół utrzymania ruchu otrzymuje natychmiastowe powiadomienia na telefony i przystępuje do pracy nad usunięciem awarii. Narzędzie to pozwala kierować zlecenia do konkretnych techników i znacznie skraca czas reakcji na zgłoszone problemy.

 

Narzędzie to służy także do obsługi planów prewencyjnych, które obejmują m.in. takie czynności jak przeglądy, legalizacje i kalibracje. W przeciętnej wielkości zakładzie produkcyjnym zapobieganie awariom i niepożądanym przestojom to około 60% zadań zespołu utrzymania ruchu. System CMMS jest w tym zakresie narzędziem o wiele bardziej skutecznym niż arkusz Excela, gdyż ułatwia dbałość o regularne przeprowadzanie przeglądów, pozwalając zminimalizować częstotliwość awarii.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemu CMMS, przeczytaj artykuł Czym jest system CMMS?.

 

QRmaint stawia na mobilność i pracę w czasie rzeczywistym: brygadziści z produkcji zgłaszają awarie, technicy UR przystępują do obsługi zgłoszeń i raportują przebieg realizacji, aby brygadziści mogli na bieżąco monitorować ich status, a wszystko to za pomocą aplikacji mobilnej.

QRmaint CMMS to oprogramowanie w modelu SaaS, czyli dostępne jako usługa w chmurze. Dane są przechowywane na bezpiecznych serwerach największego dostawcy infrastruktury chmurowej, Amazon Web Services (AWS).

 

O bezpieczeństwo danych dbają pracownicy firmy Hostersi i nasi wewnętrzni specjaliści. Hostersi, jako oficjalny partner AWS w Polsce w zakresie wdrażania chmury obliczeniowej oraz resellingu usług AWS, posiada stosowną wiedzę i certyfikację, zapewniające wysoką jakość świadczonych usług.

Wraz z upowszechnieniem się internetu i modelu udostępniania oprogramowania w chmurze koszt systemu CMMS nie stanowi już obciążenia nawet dla małych zakładów produkcyjnych. Oprogramowanie bowiem nie wymaga własnej infrastruktury technicznej oraz działu IT. Procesy utrzymania ruchu w małym zakładzie są identyczne jak w dużym, dlatego wdrożenie systemu CMMS znacząco poprawi niezawodność urządzeń produkcyjnych w każdej firmie.

QRmaint stawia na mobilność i pracę w czasie rzeczywistym: brygadziści z produkcji zgłaszają awarie, technicy UR przystępują do obsługi zgłoszeń i raportują przebieg realizacji, aby brygadziści mogli na bieżąco monitorować ich status, a wszystko to za pomocą aplikacji mobilnej.

Wdrożenie systemu QRmaint CMMS daje praktycznie z tygodnia na tydzień mierzalne efekty w postaci poprawy komunikacji między produkcją a utrzymaniem ruchu. Zgłoszenia awarii są ustandaryzowane i gromadzone w jednym miejscu, co znacząco przyspiesza ich obsługę, a tym samym naprawę urządzenia. Korzyści krótkoterminowe wdrożenia systemu QRmaint CMMS są następujące:

 

 • ograniczenie awaryjności maszyn;
 • zmniejszenie liczby nieplanowanych przestojów maszyn i skrócenie czasu ich trwania;
 • skrócenie czasu reakcji zespołu utrzymania ruchu na usterki i awarie dzięki natychmiastowym powiadomieniom;
 • pełna kontrola nad planowanymi przeglądami maszyn;
 • poprawa komunikacji między pracownikami produkcji i utrzymania ruchu;
 • zwiększenie wydajności pracowników utrzymania ruchu;
 • pełna kontrola nad stanami magazynowymi części zamiennych.

Zdecydowanie tak! QRmaint CMMS dzięki API posiada integrację z innymi systemami wykorzystywanymi w przemyśle. Dzięki takiej wymianie danych klienci mogą otrzymać w czasie rzeczywistym pełną informacje o stanie zakładu produkcyjnego. QRmaint posiada integrację m.in. z systemami ERP, MES, SCADA, EAM etc. Przemysł 4.0 wymusza na nas rozwiązania, które poprzez API potrafią przekazywać między sobą dane. Rozwiązania oparte na integracji dają możliwość pełnej predykcji parku maszynowego, uniknięcia awarii i minimalizacji czasów przestojów.

 

Nasze API: https://api.qrmaint.com/

Więcej o integracjach z innymi systemami przeczytasz tutaj.

tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.