fbpx

Blog

Case study

QRmaint pomaga zarządzać nieruchomościami

Krakowska firma FriendHouse Apartments wdrożyła niedawno i już chwali aplikację QRmaint. – Oszczędzamy czas i pieniądze, bo zarządzanie naprawami usterek i drobnymi remontami jest teraz o wiele sprawniejsze i szybsze – mówi Paweł Migacz – dyrektor zarządzający firmy.

Baza wiedzy

Automatyzacja magazynu z wykorzystaniem kodów QR

Istnieje wiele metod, które mogą pozytywnie wpłynąć na uproszczenie zarządzania magazynem oraz poprawić ogólną efektywność firmy. Do jednej z nich możemy zaliczyć oznakowanie miejsc składowania

Baza wiedzy

Edukacyjne środy z QRmaint

Miło nam poinformować, że ruszamy z cyklem webinarów przeznaczonych dla osób zainteresowanych tematem zwiększenia efektywności pracy działu utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych.  QRmaint CMMS –

Zadania powiązane
Baza wiedzy

Powiązane zadania – kiedy warto z nich skorzystać?

Funkcjonalność zadań powiązanych powstała na bazie  zgłaszanych nam realnych potrzeb klientów. Najczęściej wskazywane  przez użytkowników scenariusze użycia to: Potrzeba koordynowania wielu powiązanych zadań w ramach

rejestracja przestojów
Pomoc

Jak skutecznie rejestrować przestoje maszyn

Nieplanowane przestoje maszyn są zmorą pracowników działu utrzymania ruchu. Jednak jeśli się wydarzą, bardzo ważne jest szybkie przekazanie informacji o tym problemie do odpowiednich osób.

Pomoc

Zespoły użytkowników w QRmaint

Zadania w QRmaint można przypisywać do konkretnych użytkowników albo też do określonego zespołu użytkowników.

Najczęściej nasi klienci wykorzystują zespoły do określenia zakresu kompetencji (np. elektrycy, hydraulicy) lub czasu pracy (zmiana dzienna, zmiana nocna).

Pomoc

Zarządzenie użytkownikami w systemie QRmaint

Dowiedz się jak zarządzać użytkownikami w QRmaint.

W systemie QRmaint wyróżniamy dwa typu użytkowników – płatni i bezpłatni. W ramach tych grup użytkownicy mogą posiadać różne role w systemie.

Pomoc

Dodawanie części zamiennych w QRmaint

System QRmaint umożliwia zarządzanie częściami zamiennymi do maszyn i urządzeń, które zostały wprowadzone do systemu. Dzięki przypisaniu części zamiennej do urządzenia można w łatwy sposób zweryfikować dostępność części dla danego urządzenia oraz dodać części do zadania w przypadku konieczności jej wymiany.

Pomoc

Konfiguracja magazynu części

Magazyn części w QRmaint usprawnia zarządzanie częściami zamiennymi oraz ułatwia monitoring stanów magazynowych części zamiennych. Pracownicy realizując zadanie mogą na bieżąco zweryfikować czy w magazynie znajduje się potrzebna część oraz dodać ją do zadania w celu raportowania zużycia części czy kosztów realizacji zadania.

Baza wiedzy

W chmurze czy lokalnie – jaki system CMMS wybrać?

W ostatnich latach firmy stanęły przed wyzwaniem spełnienia coraz to wyższych wymagań klientów. Aby utrzymać przewagę konkurencyjną, muszą one znaleźć sposób na wzrost produktywności przy zachowaniu akceptowalnych kosztów. Bardzo często, w celu zapewnienia pewności procesów produkcyjnych i jakości produktu końcowego, wybierane jest oprogramowanie do zarządzania utrzymaniem ruchu (CMMS).