fbpx

Blog

Zadania powiązane
Baza wiedzy

Powiązane zadania – kiedy warto z nich skorzystać?

Funkcjonalność zadań powiązanych powstała na bazie  zgłaszanych nam realnych potrzeb klientów. Najczęściej wskazywane  przez użytkowników scenariusze użycia to: Potrzeba koordynowania wielu powiązanych zadań w ramach

rejestracja przestojów
Pomoc

Jak skutecznie rejestrować przestoje maszyn

Nieplanowane przestoje maszyn są zmorą pracowników działu utrzymania ruchu. Jednak jeśli się wydarzą, bardzo ważne jest szybkie przekazanie informacji o tym problemie do odpowiednich osób.

Pomoc

Zespoły użytkowników w QRmaint

Zadania w QRmaint można przypisywać do konkretnych użytkowników albo też do określonego zespołu użytkowników.

Najczęściej nasi klienci wykorzystują zespoły do określenia zakresu kompetencji (np. elektrycy, hydraulicy) lub czasu pracy (zmiana dzienna, zmiana nocna).

Pomoc

Zarządzenie użytkownikami w systemie QRmaint

Dowiedz się jak zarządzać użytkownikami w QRmaint.

W systemie QRmaint wyróżniamy dwa typu użytkowników – płatni i bezpłatni. W ramach tych grup użytkownicy mogą posiadać różne role w systemie.

Pomoc

Dodawanie części zamiennych w QRmaint

System QRmaint umożliwia zarządzanie częściami zamiennymi do maszyn i urządzeń, które zostały wprowadzone do systemu. Dzięki przypisaniu części zamiennej do urządzenia można w łatwy sposób zweryfikować dostępność części dla danego urządzenia oraz dodać części do zadania w przypadku konieczności jej wymiany.

Pomoc

Konfiguracja magazynu części

Magazyn części w QRmaint usprawnia zarządzanie częściami zamiennymi oraz ułatwia monitoring stanów magazynowych części zamiennych. Pracownicy realizując zadanie mogą na bieżąco zweryfikować czy w magazynie znajduje się potrzebna część oraz dodać ją do zadania w celu raportowania zużycia części czy kosztów realizacji zadania.

Baza wiedzy

W chmurze czy lokalnie – jaki system CMMS wybrać?

W ostatnich latach firmy stanęły przed wyzwaniem spełnienia coraz to wyższych wymagań klientów. Aby utrzymać przewagę konkurencyjną, muszą one znaleźć sposób na wzrost produktywności przy zachowaniu akceptowalnych kosztów. Bardzo często, w celu zapewnienia pewności procesów produkcyjnych i jakości produktu końcowego, wybierane jest oprogramowanie do zarządzania utrzymaniem ruchu (CMMS).

Pomoc

Dodawanie zadań prewencyjnych

Zadania prewencyjne (PM) wykorzystywane są do planowania prac, które powinny być wykonywane w określonych cyklach. W QRmaint masz możliwość generowania zadań co określony czas lub co określony odczyt z urządzenia (np. ilość przejechanych kilometrów).

Aktualności

QRmaint na 10. Targach Maintenance 2019 – relacja

W dniach 2-3 pażdziernika 2019 roku, na terenie Centrum Targowego EXPO Kraków odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE

Czas
Baza wiedzy

Dlaczego warto mierzyć czas realizacji zadań?

Poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz całego systemu TPM (ang. Total Productive Maintenance) to żmudny i złożony proces, w którym liczy się każdy szczegół. Jednym z