Nasi klienci

Wdrożenie systemu CMMS QRmaint w Druckguss Westfalen GMBH

System ogólnie bardzo dobrze się przyjął, nie było problemów podczas wdrażania a u audytorów zdobył duże uznanie. Wspominając o funkcjach to w naszym przypadku szczególnie pomocna okazała się możliwość podglądu parku maszyn na planach interaktywnych no i całokształt prezentacji najważniejszych informacji z URu.

Marcel Menne – Head of maintenance

Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG jest wiodącym producentem odlewów ciśnieniowych z aluminium, stosującym najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i spełniać surowe wymagania branży motoryzacyjnej. Firma dostarcza komponenty dla renomowanych marek samochodowych BMW i VW.

Podczas wywiadu z QRmaint, Marcel Menne, Główny Kierownik Utrzymania Ruchu w Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG, dzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wykorzystania systemu CMMS QRmaint do zarządzania utrzymaniem ruchu w jego firmie

Pan Menne podkreślił, jak System CMMS od QRmaint znacząco usprawniło procesy utrzymania ruchu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i produktywności firmy.

Wśród najważniejszych wymienił:

  1. Efektywne Utrzymanie i Naprawy: Dzięki prewencyjnemu utrzymaniu i szybkim naprawom znacznie zredukowano przestoje maszyn.
  2. Optymalizacja Zarządzania Magazynem Części Zamiennych: Jasny przegląd magazynu części zamiennych zapobiega brakom i zapewnia, że potrzebne części są zawsze dostępne.
  3. Przejrzystość Dzięki Planom Lokalizacji Urządzeń: Szczegółowe plany interaktywne oferują przejrzysty obraz lokalizacji urządzeń i ich status, ułatwiając planowanie i realizację prac konserwacyjnych.
  4. Ulepszona Komunikacja: Możliwość dołączania zdjęć i filmów do zgłoszeń oraz prosta platforma komunikacyjna w ramach systemu wspierają skuteczną współpracę w zespole techników.
  5. Szczegółowe Raportowanie: Łatwo eksportowalne i analizowalne raporty umożliwiają podejmowanie przemyślanych decyzji oraz ciągłe doskonalenie procesów utrzymania ruchu.

Dzięki QRmaint, Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG doświadcza poprawy zarówno w efektywności operacyjnej, jak i w zwiększeniu produktywności, co przyczynia się do lepszych wyników całej firmy.

Wywiad z Marcelem Menne, kierownikiem UR z Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG

Czy mógłby Pan krótko przedstawić, czym zajmuje się Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG i jakie są Pana codzienne obowiązki?

Odpowiedź: Druckguss Westfalen GmbH & Co. KG specjalizuje się w produkcji odlewów ciśnieniowych z aluminium, które stanowią różne komponenty silników marek BMW i VW. Nasze codzienne zadania obejmują prewencyjną konserwację i naprawę zrobotyzowanych systemów CNC oraz maszyn odlewniczych.

Co było głównym czynnikiem, który skłonił Pana do wyboru systemu CMMS od QRmaint? Jakie są Pańskie osobiste opinie na temat naszego oprogramowania? Proszę wymienić najważniejsze zalety lub funkcje, które wpłynęły na Pańską decyzję.

Odpowiedź: Zdecydowaliśmy się na QRmaint, ponieważ w pełni zaspokaja nasze potrzeby. Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika, wspiera zarządzanie magazynem części zamiennych i zapewnia jasny przegląd poszczególnych maszyn i urządzeń poprzez plany interaktywne na dowolnych rzutach budynku. Ponadto system umożliwia dołączanie zdjęć i filmów do zgłoszeń oraz ułatwia komunikację w ramach tych zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanego czatu. Możliwość eksportu do pliku .csv i analizy raportów jest również znaczącą zaletą.

Jakie są opinie techników i innych użytkowników w Państwa firmie na temat QRmaint? Czy są funkcje, które szczególnie przypadły im do gustu lub które uznali za szczególnie pomocne? Czy były jakieś wyzwania związane z wdrożeniem naszego systemu?

Odpowiedź: System ogólnie bardzo dobrze się przyjął, nie było problemów podczas wdrażania a u audytorów zdobył duże uznanie. Wspominając o funkcjach to w naszym przypadku szczególnie pomocna okazała się możliwość podglądu parku maszyn na planach interaktywnych no i całokształt prezentacji najważniejszych informacji z URu.

Jak oceniłby Pan rentowność inwestycji w system od QRmaint w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku CMMS? Proszę podzielić się swoją opinią na podstawie dotychczasowych doświadczeń z użytkowania.

Odpowiedź: W porównaniu z innymi rozwiązaniami na rynku, które obszernie testowaliśmy, QRmaint wykazał się najbardziej opłacalnym. Oferuje solidny i zrozumiały pakiet funkcjonalności bez wysokich kosztów i komplikacji wdrażania.

Jakie są Państwa plany na przyszłość w zakresie wykorzystania QRmaint? Czy są obszary, w których chcieliby Państwo rozszerzyć jego funkcjonalność lub skorzystać z dodatkowych modułów? Proszę również podzielić się ewentualnymi propozycjami ulepszeń.

Odpowiedź: W najbliższym czasie planujemy wdrożenie nowej funkcji – ’Autonomicznego Utrzymania Ruchu’ dla operatorów maszyn. Ta dodatkowa funkcja w dalszym ciągu zoptymalizuje nasze możliwości konserwacji maszyn i poprawi ciągłość procesów UR.

Czy poleciłby Pan QRmaint innym firmom? Proszę uzasadnić swoją rekomendację na podstawie pozytywnych doświadczeń z użytkowania.

Odpowiedź: Zdecydowanie polecamy system QRmaint. Eliminuje konieczność korzystania z kłopotliwych w użytkowaniu i nieprzejrzystych arkuszy Excel oraz umożliwia przechowywanie dokumentów, takich jak raporty z inspekcji, bezpośrednio w oprogramowaniu. Ogólnie jest bardzo przyjazne dla użytkownika i zapewnia doskonałą przejrzystość.

Poznaj historie innych

QRmaint doskonale sprawdza się w rożnych branżach takich jak zakłady produkcyjne, utrzymanie techniczne nieruchomości, sieci sklepów, uczelnie, serwisy. Przeczytaj co sądzą o nas przedstawiciele rożnych branż.

Jeżeli ktoś nie znajdował części na magazynie, to kupowaliśmy nowe. Generowaliśmy wtedy niepotrzebne koszty. Druga rzecz, jeżeli chodzi o magazyn - w sytuacji, kiedy dysponujemy opisem części i mamy je skatalogowane w programie, to nie ma problemu, żeby kupić dokładnie takie same. Nie trzeba ich nigdzie szukać. Są zapisane w programie (red. QRmaint CMMS).

Tomasz Jaroszewski

Zastępca Kierownika Działu Utrzymania Ruchu

Analizowaliśmy rynek. Chcieliśmy wybrać usługę, gdzie cena idzie w parze z jakością. Mieliśmy jedno założenie – program musimy zrozumieć w godzinę. Jeżeli go w tym czasie nie zrozumiemy, to nie jest on dla nas. QRmaint jest bardzo przejrzystym programem, zrobionym pod Utrzymanie Ruchu. Tutaj nie było problemu.

Jarosław Kurach

koordynator Utrzymania Ruchu

System Qrmaint jest programem, który bardzo dobrze uzupełnia wymogi stawiane dla Przemysłu 4.0

Tomasz Wachowski

Z-ca dyrektora technicznego

System Qrmaint wdrożony w naszej firmie znacząco usprawnił pracę naszego zespołu z działu Utrzymania ruchu, oraz poprawił znacząco reakcje zespołów na bieżące awarie produkcyjne.

Rafał Topolski

Inżynier optymalizacji procesów produkcyjnych

Zgłoszenie awarii poprzez skanowanie kodu QR umieszczonego na maszynie praktycznie wyeliminowało nieścisłości utrudniające ustalenie, którego urządzenia dotyczył problem. Zapisywanie wszystkich zgłoszeń w systemie daje świetny obraz, z którymi maszynami mamy największe problemy.

Krzysztof JANIK

Główny Automatyk / Automation Service Supervisor

Najważniejsze jest to, że moi pracownicy wiedzą, ile jest zadań do wykonania i jakie są priorytety. Technicy mają dostęp do zadań w czasie rzeczywistym. W zasadzie całkowicie wyeliminowaliśmy sytuacje, które występowały wcześniej: że pewne zadania zostają pominięte bądź zapomniane.

Arkadiusz Tetloch

Manager Sekcji Utrzymania Ruchu i Innowacji

Moją pracę w firmie można podzielić na dwa etapy:
1. Przed wdrożeniem QRmaint – mnóstwo zbędnych telefonów, ciągłe zdawanie relacji z postępów usuwania awarii, ogrom tematów, które umykały uwadze.
2. Po wdrożeniu QRmaint – możliwość skupienia uwagi na istotnych problemach, wszyscy zainteresowani są na bieżąco, 100% zgłoszonych spraw zostaje rozwiązanych.

Aleksander Penkowski

Kierownik Działu Utrzymania Ruchu

System QRmaint pozwolił nam na rezygnację z wypełniania ton papierowych dokumentów. Mamy teraz łatwy wgląd w historię awarii, napraw i serwisów, a czas reakcji na zgłoszoną usterkę uległ znacznemu skróceniu.

Anna Ciesielska

Process Engineer

QRmaint skonfigurowałem sam w jeden wieczór, a już w kolejnych dniach w systemie zaczęły się pojawiać zgłoszenia awarii przez techników i operatorów.

Tomasz Pruszyński

Dyrektor Produkcji

System QRmaint zastąpił setki maili, które bez względu na tematykę trafiały do wszystkich na liście, zamiast jedynie do właściwych osób. Wcześniej, gdy awaria była już naprawiona, to nikt o tym tak naprawdę nie wiedział. Dziś mamy wgląd w aktualny stan każdej awarii.

Mariusz Staniszewski

Kierownik Działu IT

System sprawdza się bezproblemowo. Wyraźnie skrócił się czas reakcji naszych zespołów. Jest to o wiele lepszy model komunikacji niż telefony i zapisywanie awarii na kartkach lub zapamiętywanie.

Maciej Hartfil

Kanclerz AWF w Warszawie

Od momentu wdrożenia QRmaint w naszej firmie program się rozwija – dostosowywane są funkcje pod specyfikę branży – np. harmonogram, którego nie było podczas wdrażania, a obecnie wygląda jak kalendarz w Google.

Jacek Turkowski

Koordynator ds. technicznego utrzymania nieruchomości

QRmaint dał się poznać jako firma rzetelna, elastyczna oraz reagująca na pomysły i uwagi użytkowników. System ułatwia nam pracę, a jego funkcjonalności dokonywania zgłoszeń z zadowoleniem zostały przyjęte przez naszych klientów.

Sławomir Pinkowski

Prezes Zarządu

System QRmaint przyczynił się do wzrostu konkurencyjności naszych usług na rynku technicznej obsługi nieruchomości. Oprócz standardowych usług serwisowych dostarczamy naszym klientom narzędzie do szybkiego zgłaszania awarii oraz raportowania prac wykonywanych na nieruchomości.

Mateusz Czerwiński

Wdrożenie aplikacji QRmaint okazało się receptą na największe wyzwanie, jakim była bieżąca naprawa szkód. Kolejnym krokiem wdrożenia będzie wykorzystanie jej do wsparcia pracy managerów zarządzających np. sprzątaniem mieszkań.

Paweł Migacz

Dyrektor zarządzający firmy

tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.