Home > Klienci > Wdrożenie QRmaint w zakładzie produkcyjnym Anita
grafika grafika

Case study

Wdrożenie QRmaint w zakładzie produkcyjnym Anita

Zgłoszenie awarii po przez skanowanie kodu QR na maszynie praktycznie wyeliminowało nieścisłości którego urządzenia dotyczył problem. Zapisywanie wszystkich zgłoszeń w systemie daje świetny obraz, z którymi maszynami mamy największe problemy.

Krzysztof JANIK – Główny automatyk / Automation Service Supervisor

Pomimo młodego wieku i ciągłego rozwoju systemu już teraz można uznać go za rozbudowany i zaawansowany. Zespołowi firmy QRmaint niewątpliwie udało się połączyć przyjazny interfejs użytkownika z elastycznością w konfiguracji. Dzięki temu różne branże mogą dostosować go do własnych często odmiennych potrzeb. Jest to możliwe dzięki świetnemu wsparciu technicznemu oraz wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów i podążaniu za nimi.

 

Niskie koszty wdrożenia pozwalają na świetne zapoznanie się z zaletami rozwiązań typu CMMS, jest to niewątpliwą zaletą dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

źródło: http://www.anita.pl/

 

Jeśli chodzi korzyści jakie daje nawet tylko częściowe wdrożenie, to możliwość łatwego i bezpośredniego przekazywania poważniejszych awarii z którymi nie zawsze radzi sobie utrzymanie ruchu na drugiej i trzeciej zmianie. Zgłoszenie awarii po przez skanowanie kodu QR na maszynie praktycznie wyeliminowało nieścisłości którego urządzenia dotyczył problem. Zapisywanie wszystkich zgłoszeń w systemie daje świetny obraz z którymi maszynami mamy największe problemy. Możliwość czatu z osobą zgłaszającą problem pozwala w łatwy sposób rozwiązać potencjalne wątpliwości oraz upewnić się czy wprowadzone środki są wystarczające.

 

Systemu oferuje szereg funkcji wspomagających utrzymanie ruchu poczynając od magazynu z częściami po możliwości typu dodawanie załączników do maszyn co na marginesie jest świetnym sposobem na szybki dostęp do instrukcji oraz np. zdjęć z ustawieniami maszyny.

 

Krzysztof JANIK
Główny automatyk / Automation Service Supervisor

Poznaj historie innych

QRmaint doskonale sprawdza się w rożnych branżach takich jak zakłady produkcyjne, utrzymanie techniczne nieruchomości, sieci sklepów, uczelnie, serwisy. Przeczytaj co sądzą o nas przedstawiciele rożnych branż.

Najważniejsze jest to, że moi pracownicy wiedzą ile jest zadań do wykonania, jakie są priorytety. Technicy mają dostęp do zadań w czasie rzeczywistym. W zasadzie całkowicie wyeliminowaliśmy sytuacje które występowały wcześniej, że pewne zadania są pominięte bądź zapomniane.

Arkadiusz Tetloch

Manager Sekcji Utrzymania Ruchu i Innowacji

Dzielę swoją pracę w firmie na 2 etapy: 1. Przed wdrożeniem QRmaint - mnóstwo zbędnych telefonów, ciągłe zdawanie relacji z postępów usuwania awarii, ogrom tematów które umykały uwadze. 2. Po wdrożeniu QRmaint - możliwość skupienia uwagi na istotnych problemach, wszyscy zainteresowani są na bieżąco, 100% zgłoszonych spraw zostaje rozwiązanych.

Aleksander Penkowski

Kierownik działu utrzymania ruchu

System QRmaint pozwolił nam na rezygnację z wypełniania ton papierowych dokumentów. Mamy teraz łatwy wgląd w historię awarii, napraw i serwisów, a czas reakcji na zgłoszoną usterkę uległ znacznemu skróceniu.

Anna Ciesielska

Process Engineer

QRmaint skonfigurowałem sam w jeden wieczór, a już w kolejnych dniach zaczęły się pojawiać zgłoszenia awarii przez techników i szeregowych pracowników :)

Tomasz Pruszyński

Dyrektor produkcji

System QRmaint zastąpił setki maili, które bez względu na tematykę trafiały do wszystkich na liście, zamiast do właściwych osób. Wcześniej, gdy awaria była już naprawiona, to nikt o tym tak naprawdę nie wiedział. Dziś mamy wgląd w aktualny stan każdej awarii.

Mariusz Staniszewski

kierownik działu IT

System sprawdza się bezproblemowo. Wyraźnie skrócił się czas reakcji naszych zespołów. Jest to o wiele lepszy model komunikacji niż telefony i zapisywanie na kartkach lub w pamięci.

Maciej Hartfil

Kanclerz AWF w Warszawie

Od momentu wdrożenia QRmaint w naszej firmie program się rozwija – dostosowywane są funkcje pod specyfikę branży – np. harmonogram, którego nie było podczas wdrażania, a obecnie wygląda jak kalendarz w Google.

Jacek Turkowski

Koordynator ds. technicznego utrzymania nieruchomości

QRmaint Sp. z o.o. dała się poznać jako firma rzetelna, elastyczna oraz reagująca na pomysły i uwagi użytkowników. System ułatwia nam pracę, a jego funkcjonalności dokonywania zgłoszeń z zadowoleniem zostały przyjęte przez naszych klientów.

Sławomir Pinkowski

Prezes Zarządu

System QRmaint przyczynił się do wzrostu konkurencyjności naszych usług na rynku technicznej obsługi nieruchomości. Oprócz standardowych usług serwisowych dostarczamy naszym klientom narzędzie do szybkiego zgłaszania awarii oraz raportowania prac wykonywanych na nieruchomości.

Mateusz Czerwiński

Wdrożenie aplikacji QRmaint okazało się receptą na największe wyzwanie, jakim jest bieżąca naprawa szkód. Kolejnym krokiem wdrożenia będzie wykorzystanie jej do wsparcia pracy managerów zarządzających np. sprzątaniem mieszkań.

Paweł Migacz

Dyrektor zarządzający firmy

ozdoba

QRmaint system CMMS już od 29zł!

Testuj przez 14 dni za darmo!