fbpx
czym jest cmms

Czym jest CMMS ?

CMMS (ang. Computerized Maintenance Management System) to  specjalistyczne oprogramowanie komputerowe wspomagającę zarzadzanie utrzymaniem ruchu w zakładach produkcyjnych. Innym określeniem tej klasy programów jest EAM (ang. Enterprise Asset Management).

Do niedawna CMMS wdrażany był głównie w fabrykach, wielkich zakładach  z liniami produkcyjnymi. Wdrożenie było kosztowne, skomplikowane i zakładało posiadanie własnej infrastruktury informatycznej. Na takie obciążenie mogły sobie pozwolić jedynie duże zakłady. Sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z upowszechnieniem internetu i modelu oprogramowania SAAS. Jest to model dystrybucji oprogramowania za pomocą internetu. Eliminuje to potrzebę instalowania oprogramowania i utrzymywania własnej infrastruktury IT.

Jakie moduły wchodzą w skład CMMS?

Zarządzanie zleceniami pracy i zgłoszeniami usterek

Zarządzanie zleceniami pracy oraz usterkami to podstawa systemu CMMS.
Miej pełną kontrolę nad pracami konserwacyjnymi oraz zgłoszeniami awarii.
Program eliminuje wszelkie ograniczenia papierowych zleceń pracy i dostarcza zaawansowane rozwiązanie, które pomaga zwiększyć produktywność oraz poprawia komunikację w zespole.

Harmonogramowanie zadań i prac konserwacyjnych

Okresowe przeglądy gwarancyjne, odczyty pomiarowe, prace konserwacyjne czy codzienne inspekcje obiektu – nie musisz już pamiętać o terminach. Program QRmaint automatycznie wygeneruje zlecenia pracy na podstawie czasu lub odczytów pomiarowych.

Zarządzanie środkami trwałymi

Dostęp do historii środka trwałego od momentu zakupu do zezłomowania. QRmaint poinformuje cię również o kończącej się gwarancji, przeglądzie okresowym, przekroczonych limitach odczytów pomiarowych. Zbuduj własną strukturę funkcjonalną lub w oparciu o lokalizację urządzenia.

Magazyn częśći i monitorowanie kosztów

Skuteczne monitorowanie stanów magazynowych. Program poinformuje Cię o niskich poziomach lub braku części.
Dzięki powiązaniu części zamiennych z modelem urządzenia serwisant zawsze wie jakiej części użyć i czy jest dostępna w magazynie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Uprość utrzymanie z QRmaint

14 dniowy darmowy dostęp bez zobowiązań. Abonament miesięczny już od 29zł  za użytkownika