tło

Sprawna infrastruktura magazynowa i urządzenia

Infrastruktura magazynowa to stały element logistyki, który wymaga obsługi urządzeń magazynowych, przeglądu regałów oraz nadzorowania automatyki magazynowanej, jak roboty paletyzujące,  czy urządzenia transportu bliskiego.
Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników. Zapewnij sprawność swojej infrastruktury magazynowej dzięki mobilnemu systemowi do utrzymania ruchu (CMMS).

Przetestuj za darmostrzałka Nasi kliencistrzałka
Przegląd regałów magazynowych

Przegląd regałów magazynowych

Przegląd regałów w obiektach logistycznych, przemysłowych i handlowych należy do ważnych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Regały paletowe w magazynie są szczególnie narażone na uszkodzenia, do których może dojść podczas zadań wykonywanych przez transport wewnętrzny.

System QRmaint do utrzymania infrastruktury magazynowej wspiera zadania utrzymania ruchu, takie jak identyfikację uszkodzeń i nieprawidłowości, diagnozę zagrożenia, usuwanie usterek instalacji, przeglądy regałów. Dzięki QRmaint możesz prowadzić okresowe kontrole systemu regałowego z wykorzystaniem oprogramowania dla certyfikowanych inspektorów.

BHP w magazynie

Zachowanie bezpieczeństwa pracowników to priorytet dla managerów logistyki. Kontrola nad infrastrukturą magazynu pomaga zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom. Utrzymanie BHP w magazynach nie jest łatwym zadaniem z uwagi na dużą ilość urządzeń oraz ich różnorodność. Zasady BHP w magazynie koncentrują sią na wielu obszarach wymagających nieustannej i cyklicznej kontroli.

System QRmaint pomaga zachować zasady bezpieczeństwa w magazynie, zmniejszając prawdopodobieństwo wypadków wynikających z awarii sprzętu. System QRmaint ułatwia ewidencjonowanie i wykonywanie zaplanowanych zadań serwisowych. Technicy mogą definiować cykliczną konserwację maszyn za pomocą urządzeń mobilnych.

BHP w magazynie
tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.

Automatyka magazynowa

Automatyka magazynowa

Automatyka magazynowa, taka jak przenośniki rolkowe, przenośniki taśmowe, windy magazynowe czy urządzenia pakujące, wymaga stałej obsługi i w celu zapewnienia ciągłości pracy.

Dzięki funkcji zgłaszania usterek w systemie QRmaint technicy i serwisanci korzystają ze standardowego systemu powiadamiania. Ponadto, mają pełne informacje o usterce, co skraca czas naprawy. QRmaint zwiększa możliwości operacyjne magazynu i zapobiega nieplanowanym przestojom urządzeń automatyki w magazynie.

Przetestuj za darmo

Urządzenia magazynowe i obsługa techniczna

Urządzenia magazynowe są często narażone na usterki, które wynikają z niewłaściwego użytkowania sprzętu lub zużycia. Urządzania, takie jak automatyczne bramy dokowe, infrastruktura przeciwpożarowa, maszyny magazynowe, czujniki, monitoring, ogrodzenie, czy inne środki trwałe w centrum logistycznym są stale narażone na awarie.

System utrzymania ruchu QRmaint pomaga kontrolować stan wyposażenia magazynu poprzez automatyzację zgłoszeń i zarządzanie naprawami. Usterki bram dokowych mogą być przypisane do zespołu lub technika, a wszystkie informacje pozostają w aplikacji mobilnej bez potrzeby korzystania z papierowych formularzy. Technicy mogą dodawać zdjęcia uszkodzeń i identyfikować obiekty za pomocą skanowania kodów QR.

Przetestuj za darmo
Urządzenia magazynowe i obsługa techniczna
Urządzenia transportu bliskiego

Urządzenia transportu bliskiego

Wyciągarki, suwnice to urządzenia transportu bliskiego wykorzystywane w magazynie do załadunku m.in. wielkogabarytowych towarów. Duża wyporność na ciężar sprawia, że są szczególnie narażone na awarie. Niebezpieczeństwo pracy z urządzeniami transportu bliskiego zobowiązuję do zachowania zasad bezpieczeństwa i okresowych kontroli maszyn przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).

System QRmaint pomaga w utrzymaniu ruchu urządzeń transportu bliskiego. QRmaint to aplikacja mobilna, które generuje powiadomienia w czasie rzeczywistym oraz monitoruje status zlecenia i terminowość realizacji. Dzięki QRmaint możesz zachować zgodność z przepisami podczas kontroli UDT oraz uniknąć kosztowynych kar i mandatów.

Przetestuj za darmo

Intralogistyka i przeglądy wózków widłowych

Problemy bezpieczeństwa w magazynach nie są statyczne, a rozwój technologii i automatyka stawia przed managerami coraz to nowe wzywania. Intralogistyka magazynu, jak wózki widłowe, wózki EPT, czy wózku wysokiego składowania wymagają stałych przeglądów.

System QRmaint pozwala na skuteczny nadzór nad pojazdamu intralogistyki, jak wózki widłowe, EPT, a nawet pojazdy autonomiczne. Za pomocą systemu QRmaint możesz prowadzić dziennik konserwacji urządzeń do transportu, aby zachować bezpieczeństwo, oraz zapobiegać niebezpieczeństwom wynikającym np. w związku z awariami akumulatorów, lub uszkodzeniami kół wózków spowodowanych nadmiernym zużyciem.

QRmaint wspiera zarządzanie częściami zamiennymi i zapotrzebowaniami z magazynu do przeprowadzania napraw. Duże centra logistyczne mogą korzystać z geolokalizacji usterek za pomocą interfejsu aplikacji opartego na mapach i planach technicznych magazynów.

Przetestuj za darmo
przeglądy wózków widłowych
tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.

Poznaj opinie naszych klientów!

QRmaint doskonale sprawdza się w rożnych branżach takich jak zakłady produkcyjne, utrzymanie techniczne nieruchomości, sieci sklepów, uczelnie, serwisy. Przeczytaj co sądzą o nas przedstawiciele rożnych branż.

>

Jeżeli ktoś nie znajdował części na magazynie, to kupowaliśmy nowe. Generowaliśmy wtedy niepotrzebne koszty. Druga rzecz, jeżeli chodzi o magazyn - w sytuacji, kiedy dysponujemy opisem części i mamy je skatalogowane w programie, to nie ma problemu, żeby kupić dokładnie takie same. Nie trzeba ich nigdzie szukać. Są zapisane w programie (red. QRmaint CMMS).

Tomasz Jaroszewski

Zastępca Kierownika Działu Utrzymania Ruchu

>

Analizowaliśmy rynek. Chcieliśmy wybrać usługę, gdzie cena idzie w parze z jakością. Mieliśmy jedno założenie – program musimy zrozumieć w godzinę. Jeżeli go w tym czasie nie zrozumiemy, to nie jest on dla nas. QRmaint jest bardzo przejrzystym programem, zrobionym pod Utrzymanie Ruchu. Tutaj nie było problemu.

Jarosław Kurach

koordynator Utrzymania Ruchu

>

System Qrmaint jest programem, który bardzo dobrze uzupełnia wymogi stawiane dla Przemysłu 4.0

Tomasz Wachowski

Z-ca dyrektora technicznego

>

System Qrmaint wdrożony w naszej firmie znacząco usprawnił pracę naszego zespołu z działu Utrzymania ruchu, oraz poprawił znacząco reakcje zespołów na bieżące awarie produkcyjne.

Rafał Topolski

Inżynier optymalizacji procesów produkcyjnych

>

Zgłoszenie awarii poprzez skanowanie kodu QR umieszczonego na maszynie praktycznie wyeliminowało nieścisłości utrudniające ustalenie, którego urządzenia dotyczył problem. Zapisywanie wszystkich zgłoszeń w systemie daje świetny obraz, z którymi maszynami mamy największe problemy.

Krzysztof JANIK

Główny Automatyk / Automation Service Supervisor

>

Najważniejsze jest to, że moi pracownicy wiedzą, ile jest zadań do wykonania i jakie są priorytety. Technicy mają dostęp do zadań w czasie rzeczywistym. W zasadzie całkowicie wyeliminowaliśmy sytuacje, które występowały wcześniej: że pewne zadania zostają pominięte bądź zapomniane.

Arkadiusz Tetloch

Manager Sekcji Utrzymania Ruchu i Innowacji

>

Moją pracę w firmie można podzielić na dwa etapy:
1. Przed wdrożeniem QRmaint – mnóstwo zbędnych telefonów, ciągłe zdawanie relacji z postępów usuwania awarii, ogrom tematów, które umykały uwadze.
2. Po wdrożeniu QRmaint – możliwość skupienia uwagi na istotnych problemach, wszyscy zainteresowani są na bieżąco, 100% zgłoszonych spraw zostaje rozwiązanych.

Aleksander Penkowski

Kierownik Działu Utrzymania Ruchu

>

System QRmaint pozwolił nam na rezygnację z wypełniania ton papierowych dokumentów. Mamy teraz łatwy wgląd w historię awarii, napraw i serwisów, a czas reakcji na zgłoszoną usterkę uległ znacznemu skróceniu.

Anna Ciesielska

Process Engineer

>

QRmaint skonfigurowałem sam w jeden wieczór, a już w kolejnych dniach w systemie zaczęły się pojawiać zgłoszenia awarii przez techników i operatorów.

Tomasz Pruszyński

Dyrektor Produkcji

>

System QRmaint zastąpił setki maili, które bez względu na tematykę trafiały do wszystkich na liście, zamiast jedynie do właściwych osób. Wcześniej, gdy awaria była już naprawiona, to nikt o tym tak naprawdę nie wiedział. Dziś mamy wgląd w aktualny stan każdej awarii.

Mariusz Staniszewski

Kierownik Działu IT

>

System sprawdza się bezproblemowo. Wyraźnie skrócił się czas reakcji naszych zespołów. Jest to o wiele lepszy model komunikacji niż telefony i zapisywanie awarii na kartkach lub zapamiętywanie.

Maciej Hartfil

Kanclerz AWF w Warszawie

>

Od momentu wdrożenia QRmaint w naszej firmie program się rozwija – dostosowywane są funkcje pod specyfikę branży – np. harmonogram, którego nie było podczas wdrażania, a obecnie wygląda jak kalendarz w Google.

Jacek Turkowski

Koordynator ds. technicznego utrzymania nieruchomości

>

QRmaint dał się poznać jako firma rzetelna, elastyczna oraz reagująca na pomysły i uwagi użytkowników. System ułatwia nam pracę, a jego funkcjonalności dokonywania zgłoszeń z zadowoleniem zostały przyjęte przez naszych klientów.

Sławomir Pinkowski

Prezes Zarządu

>

System QRmaint przyczynił się do wzrostu konkurencyjności naszych usług na rynku technicznej obsługi nieruchomości. Oprócz standardowych usług serwisowych dostarczamy naszym klientom narzędzie do szybkiego zgłaszania awarii oraz raportowania prac wykonywanych na nieruchomości.

Mateusz Czerwiński

>

Wdrożenie aplikacji QRmaint okazało się receptą na największe wyzwanie, jakim była bieżąca naprawa szkód. Kolejnym krokiem wdrożenia będzie wykorzystanie jej do wsparcia pracy managerów zarządzających np. sprzątaniem mieszkań.

Paweł Migacz

Dyrektor zarządzający firmy

>

System ogólnie bardzo dobrze się przyjął, nie było problemów podczas wdrażania a u audytorów zdobył duże uznanie. Wspominając o funkcjach to w naszym przypadku szczególnie pomocna okazała się możliwość podglądu parku maszyn na planach interaktywnych no i całokształt prezentacji najważniejszych informacji z URu.

Marcel Menne

Head of maintenance

FAQ

QRmaint to mobilny system zarządzania utrzymaniem ruchu zaprojektowany specjalnie do obsługi infrastruktury i sprzętu magazynowego.

 • Zapewnia bezpieczeństwo: Regularne kontrole i konserwacja regałów magazynowych, systemów automatyki i urządzeń do transportu materiałów mogą zapobiec wypadkom i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.
 • Skraca czas przestojów: Identyfikując i rozwiązując problemy na wczesnym etapie, można zminimalizować przestoje sprzętu i zapewnić płynne działanie magazynu.
 • Poprawia wydajność: QRmaint usprawnia zadania serwisowe, automatyzuje przepływy pracy i zapewnia wgląd w stan sprzętu magazynowego w czasie rzeczywistym.

QRmaint oferuje szereg funkcji dostosowanych do unikalnych potrzeb magazynów:

 • Zarządzanie inspekcjami: Tworzenie i planowanie przeglądu regałów, systemów automatyki i sprzętu do obsługi materiałów.
 • Śledzenie defektów: Łatwa identyfikacja, raportowanie i śledzenie usterek w celu zapewnienia terminowych napraw.
 • Prewencyjna konserwacja: Konfigurowanie harmonogramów konserwacji zapobiegawczej w celu zapobiegania awariom sprzętu.
 • Zarządzanie zleceniami pracy: Efektywne zarządzanie zleceniami pracy, przydzielanie zadań technikom i śledzenie postępów.
 • Aplikacja mobilna: Dostęp do QRmaint na dowolnym urządzeniu mobilnym w celu wykonywania zadań konserwacyjnych i raportowania w podróży.

QRmaint oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny, aby rozpocząć pracę:

 • Zarejestruj się, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego: Odwiedź stronę internetową QRmaint i utwórz konto.
 • Skonfiguruj swój magazyn: Dodaj układ magazynu, szczegóły wyposażenia i procedury konserwacji.
  Przeszkol swój zespół: Zapoznaj swoich techników z aplikacją mobilną QRmaint.
 • Zacznij korzystać z QRmaint: Rozpocznij planowanie inspekcji, śledzenie usterek i zarządzanie zleceniami pracy.

tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.