PTAK EXPO – Warsaw Industry Automatica 2024

Między 14 a 16 maja 2024 odbyły się targi Warsaw Industry Automatica. W Polsce targi organizowane w halach wystawienniczych PTAK WARSAW są największymi targami automatyki przemysłowej i robotyki. QRmaint miał okazję odwiedzić targi w Warszawie. Będąc wiodącą firmą dostarczającą rozwiązania w oprogramowaniu CMMS na rynku polskim, pozostajemy na bieżąco z potrzebami naszych klientów oraz firm w obszarze UR i zarządzania infrastrukturą.

Podczas targów mieliśmy niezwykłą okazję spotkać wiele firm z branży produkcji, montażu, integracji systemów i urządzeń. Obserwując aktualną sytuację na rynku, możemy bez dwóch zdań określić, że optymalizacja procesów, automatyzacja oraz wsparcie przedsiębiorstw z systemami CMMS do utrzymania ruchu, czy MES do planowania produkcji, to nieustanny trend na polskim rynku oraz w skali globalnej.  Więcej o tym dowiesz się w artykule poniżej.

Warsaw Industry Automatica 2024

Często zastanawiamy się nad tym, czy targi przemysłowe aby na pewno spełniają swoją rolę. Odwiedzając tegoroczne targi Warsaw Industry Automatica, nie ma najmniejszych wątpliwości, że targi stanowią ogromne koło zamachowe dla firm przemysłowych w Polsce. Zresztą, fakty mówią same za siebie, a ilość odwiedzających potwierdza to jeszcze bardziej.

Dla przykładu można wykorzystać statystyki z 2023 roku, gdzie liczba odwiedzających to 84%, czyli niemal 9 tys. osób. Ponadto, 16% wszystkich gości stanowili przyjezdni z zagranicy, co również daje niemal 2 tys. dodatkowo. Mając na uwadze obszar 14 krajów w Europie, które gościły targi, można bez trudu sprecyzować, jak wielkim to było wydarzeniem tylko w samym 2023 roku.

Patrząc na tegoroczną edycję Warsaw Industry Automatica 2024, otrzymaliśmy informację, że te liczby będą znacznie wyższe w tym roku, być może nawet o 10%. Aspekt wzrostu frekwencji jest widoczny w całej Europie, bez względu na to, czy odwiedzamy targi LogiMAT w Stuttgarcie, czy targi SYMAS MAINTENANCE w Krakowie, to ogólny trend zainteresowania z roku na rok chyli się ku wzrostowi.

Statystki z Warsaw Industry Automatica 2024, będą wkrótce podane przez organizatorów wydarzenia.

Warsaw Industry Automatica w tegorocznej edycji 2024

Targi industrialne mają rzeczywiste przełożenie na sprzedaż, ale także na budowanie pozycji przedsiębiorstwa. Co więcej, targi pomagają w badaniach rynku oraz wpływają na innowacje w firmie. Podczas targów spotkaliśmy firmy z branży automatyki i robotyki, ale również firmy produkujące komponenty do maszyn, instalacji elektrycznych, dostawców oprogramowania i wiele innych. Odwiedzający zdecydowanie mogli czerpać korzyść z wydarzenia jako bezpośredniego zabiegu wpływającego na badanie rynku i przez to, lepsze zrozumienie wymagań klientów.

Sami organizatorzy piszą o wydarzeniu, że Warsaw Industry Automatica, odbywające się w PTAK Warsaw Expo, to największe targi automatyki przemysłowej i robotyki w Europie Środkowej. Wydarzenie to skupia wszystkie gałęzie branży, tworząc dogodne warunki do profesjonalnych kontaktów biznesowych i znalezienia potencjalnych partnerów. Jest to doskonała okazja, aby porównać i przeanalizować oferty dostępne na polskim rynku oraz uczestniczyć w konferencjach, warsztatach i kongresach rozwijających znajomość rynku oraz prezentujących najnowsze technologie. Zarejestruj się i skorzystaj z tej unikalnej szansy.

Zobacz rekomendacje uczestników i wystawców Warsaw Industry Automatica:

Konferencje organizowane podczas tego typu eventów to właśnie ten element utwierdzający nas w przekonaniu, że branża robotyki, oprogramowania oraz integracji tych elementów rozwija się w Polsce naprawdę mocno. Potwierdzają to m.in. prezentacje biznesowe uczestników. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchania prezentacji firmy Schultz, dostarczającej roboty do paletyzowania i pakowania. Wśród prelegentów mogliśmy wysłuchać również przedstawicieli Mitsubishi Electric, InnTec, FANUC, Proster, ABB i Beckhoff.

System CMMS dla produkcji

Nie dało się ukryć, że systemy CMMS (ang. Computerized Maintenance Management Systems) były również jednym z tematów na Warsaw Industry Automatica, szczególnie w kontekście zarządzania produkcją.

Systemy CMMS pomagają firmom produkcyjnym w zarządzaniu utrzymaniem ruchu, monitorowaniu wydajności maszyn oraz planowaniu prac serwisowych. Wszystko to, co przekłada się na minimalizację przestojów i optymalizację procesów produkcyjnych wiąże się z działaniem CMMS

Nasze dyskusje podczas wydarzenia na temat CMMS umożliwiły uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami i trendami w tej dziedzinie. Jest to nieoceniony wkład dla firm dążących do zwiększenia efektywności i redukcji kosztów operacyjnych.

Podsumownie

PTAK EXPO był gospodarzem Warsaw Industry Automatica, największego wydarzenia w Polsce z zakresu automatyki przemysłowej i robotyki. Mieliśmy niezwykłą okazję odwiedzić targi w Warszawie. Podczas imprezy spotkaliśmy wiele firm z różnych sektorów, a ich zainteresowanie rozwiązaniami CMMS tylko potwierdza rosnącą wartość optymalizacji procesów i automatyzacją w polskim i globalnym przemyśle.

W tym roku odwiedzimy targi SYMAS® & MAINTENANCE w Krakowie. Nie przegap okazji i umów konsultacje z naszymi przedstawicielami jeszcze przed targami. Do zobaczenia!

tło

Feel free to contact me.
I will come back shortly with an answer.
  Sales Manager

  Uczestnictwo w targach Warsaw Industry Automatica 2024 pozwala QRmaint na bezpośrednie spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami, co umożliwia lepsze zrozumienie ich potrzeb oraz wymagań rynku. Targi stanowią doskonałą platformę do prezentacji najnowszych funkcji i ulepszeń naszego systemu CMMS. Dzięki temu możemy dostosowywać nasze produkty do zmieniających się potrzeb branży i utrzymywać naszą pozycję lidera na rynku.

  Na targach Warsaw Industry Automatica 2024 systemy CMMS były istotnym tematem dyskusji, szczególnie w kontekście zarządzania produkcją i utrzymaniem ruchu. Rozmawialiśmy o tym, jak systemy CMMS pomagają firmom w monitorowaniu wydajności maszyn, planowaniu prac serwisowych oraz minimalizowaniu przestojów. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie CMMS, co jest kluczowe dla firm dążących do zwiększenia efektywności i redukcji kosztów operacyjnych.

  QRmaint wykorzystuje udział w targach takich jak Warsaw Industry Automatica 2024 do budowania swojej pozycji na rynku poprzez aktywne uczestnictwo w branżowych wydarzeniach, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz wzmacnianie relacji z istniejącymi klientami. Targi są również doskonałą okazją do promowania naszych innowacyjnych rozwiązań CMMS oraz demonstrowania ich wartości w kontekście automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych. Dzięki obecności na takich wydarzeniach, QRmaint może skutecznie zwiększać swoją widoczność i wpływać na rozwój branży.

  tło

  Wypróbuj QRmaint

  Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.