Nowości i zmiany w QRmaint – aktualizacje 7.2024 – 11.2024

Nieustannie rozwijamy naszą aplikację, aby zapewnić naszym użytkownikom jak najlepsze narzędzia do pracy. Każdego miesiąca wprowadzamy nowe aktualizacje, dzięki którym funkcjonalność systemu CMMS QRmaint zwiększa Państwa możliwości operacyjne. Każdy nowy miesiąc to kolejnych krok w kierunku optymalizacji procesów i zwiększenia wydajności. Dzięki tym ulepszeniom codzienna praca w różnych branżach u naszych klientów staje się jeszcze bardziej efektywna.

W tym artykule przedstawiamy nasze najnowsza aktualizacje, które obejmują podsumowanie na przestrzeni sierpnia i listopada 2024 roku. Nowe funkcje zostały wprowadzone w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów oraz na podstawie analiz przeprowadzonych przez naszych specjalistów, do których należą m.in. Tomasz Bober, ekspert utrzymani ruchu z 20 letnim doświadczeniem w branży UR. Jesteśmy absolutnie przekonani, że QRmaint pomoże Państwa firmie osiągnięciu jeszcze lepszych wyników.

Lipiec 2024 – Oprogramowanie harmonogramów pracy zakładu oraz pozostałe

  • Umożliwienie konwersji lokalizacji na linie produkcyjne
  • Zwiększenie elastyczności systemu poprzez możliwość dynamicznego przypisywania różnych obszarów fizycznych do konkretnych linii produkcyjnych.
  • Oprogramowanie harmonogramów pracy zakładu, obszarów oraz linii produkcyjnych
  • Stworzenie elastycznej bazy danych w naszym systemie CMMS, w której przechowywane są informacje o wszystkich lokalizacjach i liniach produkcyjnych.
  • Usprawnienie wyliczania wskaźników KPI (MTBF, MTTR)
  • Nowy, dokładniejszy sposób wyliczania wskaźników KPI (MTBF, MTTR) z uwzględnieniem zdefiniowanych harmonogramów pracy

Sierpień 2024 – przesunięcia międzymagazynowych w aplikacji mobilnej i inne

  • Dodanie szczegółowej informacji

Jest to wprowadzenie mechanizmu informowania użytkownika o przyczynie braku możliwości zgłoszenia awarii w przypadku, gdy urządzenie zgłaszające awarię jest zależne od innego urządzenia, które również jest niesprawne.

  • Automatyczne wyliczania kosztu realizacji zadań

Do systemu dodano funkcję automatycznego wyliczania kosztu realizacji zadań w roboczogodzinach, na podstawie czasu pracy techników oraz średniej stawki za roboczogodzinę.

  • Oprogramowanie funkcji przesunięć międzymagazynowych

Rozszerzenie funkcjonalności aplikacji mobilnej o moduł umożliwiający inicjowanie i zatwierdzanie przesunięć międzymagazynowych.

Wrzesień 2024 – Opracowanie Centrum pomocy i więcej

  • Usprawnienie zapisu danych podstawowych systemu

Ulepszenie wdrożone w CMMS w celu zwiększenia ergonomii w aplikacji mobilnej. Jest to zarazem usprawnienie zapisu danych podstawowych systemu poprzez implementację funkcji autozapisu i walidacji wprowadzanych danych w czasie rzeczywistym.

  • Poprawa błędu edycji części zamiennych w zadaniach prewencyjnych

Zmiany dotyczą rozwiązania problemu niedokładnego aktualizowania informacji o częściach zamiennych podczas edycji zadań prewencyjnych. Zatem, jest to poprawiona przez nas funkcjonalność, która zapewnia użytkownikom spójność danych i ułatwi planowanie oraz realizację czynności serwisowych

  • Opracowanie Centrum pomocy

Opracowanie kompletnego Centrum pomocy dotyczące aplikacji QRmaint dostępnej pod adresem qrmaint.pl/pomoc (w związku z wdrożeniem Centrum Pomocy na język angielski i niemiecki będą dostęp pod:

Polski: qrmaint.pl/help,

Angielski (oraz inne języki) – qrmaint.com/help;

Niemiecki – qrmaint.de/help

Centrum pomocy zawiera szczegółowe instrukcje, FAQ, tutoriale wideo oraz bazę wiedzy dotyczącą wszystkich funkcjonalności aplikacji QRmaint.

  • Dodanie do eksportowanego dokumentu PDF zadania przyczyny źródłowej oraz propozycji usprawnienia

Rozszerzenie eksportu dokumentu PDF o dodatkowe pola: 'Przyczyna źródłowa’ oraz 'Propozycja usprawnienia’. Dzięki temu, raporty dotyczące zadań w systemie CMMS będą zawierały bardziej szczegółowe informacje, ułatwiając analizę przyczyn awarii oraz identyfikację potencjalnych obszarów do poprawy

  • Dodanie pola „Propozycja usprawnienia” do formularza zgłoszenia

Wprowadzenie pola 'Propozycja usprawnienia’ do formularza zgłoszenia umożliwi użytkownikom aktywne uczestnictwo w procesie doskonalenia aplikacji. Zebrane sugestie będą stanowiły dla nas cenne źródło informacji dla zespołu developerskiego.

  • Wysyłanie kopii zgłoszenia e-mail do dostawcy serwisu na podany adres e-mail.

Automatyczne wysyłanie kopii zgłoszenia do dostawcy serwisu na wskazany adres e-mail przyspieszy proces obsługi zgłoszeń. Nie ma też wątpliwości, że zapewni to lepszą komunikację między użytkownikiem a dostawcą usług.

  • Automatyczne uzupełnianie aktualnego okresu rozliczeniowego w zapotrzebowaniach za pomocą jednego kliknięcia

Jest to wdrożenie, które ułatwi to użytkownikom tworzenie nowych zapotrzebowani i ograniczy ryzyko błędów związanych z ręcznym wprowadzaniem dat.

Październik 2024 – Filtr lokalizacji w „Raport zadań – ogólny” i inne

  • Filtr lokalizacji w „Raport zadań – ogólny”

Jest to  funkcja, która pozwala na łatwe filtrowanie danych i generowanie raportów dotyczących konkretnych obszarów lub linii produkcyjnych. Generalnie, jest to ulepszenie CMMS, które ułatwia analizę wydajności i identyfikację problemów.

  • Raport prewencji urządzeń
  • W tym raporcie, system CMMS dostarcza przeglądu ostatnio wykonanych i planowanych zadań prewencyjnych. Także, jest to coś, co umożliwia lepszą kontrolę nad stanem technicznym urządzeń i zapobieganie awariom.
  • Nowy byt – „Obszar produkcyjny”

Wprowadzenie nowego bytu, czyli „Obszar produkcyjny” pozwala na dokładniejsze odwzorowanie struktury zakładu i generowanie bardziej szczegółowych raportów.

  • Raport awaryjności obszarów

Jest to raport zawierający szczegółowe zestawienie zdarzeń, które zakłóciły normalne funkcjonowanie określonych miejsc lub systemów.

  • Prezentacja planów prewencyjnych urządzeń podrzędnych w karcie urządzenia głównego

Plany prewencyjne urządzeń podrzędnych to zestaw działań mających na celu zapobieganie awariom i wydłużanie żywotności urządzeń, które są częścią większego systemu. Karta urządzenia głównego to cyfrowy dokument, w którym użytkownicy systemy CMMS QRmaint mają zgromadzone wszystkie informacje dotyczące urządzenia głównego. Raport włącz również informacje o urządzeniach podrzędnych i planach ich konserwacji.

Listopad 2024 – Skaner NFC i moduł „Eskalacje”

  • Skaner NFC

Wraz z wdrożeniem tej funkcjo, użytkownicy sytemu CMMS QRmaint mają możliwość na szybką i łatwą identyfikację urządzeń, co przyspiesza procesy związane z konserwacją i zwiększa dokładność danych.

  • Nowy moduł „Eskalacje”

Jest to moduł umożliwiający konfigurację wysyłania automatycznych alertów dla określonych zdarzeń. Także, w przypadku wystąpienia określonych zdarzeń, jak awarie, czy usterki, użytkownicy mają szanse na szybką reakcję i minimalizację czasu przestoju.

Podsumowanie

System CMMS QRmaint przeszedł znaczące ulepszenia. Udało nam się wdrożyć integrację NFC w celu szybszej identyfikacji zasobów, moduł „Escalations” do proaktywnego rozwiązywania problemów i wiele innych. Wiele z tego to zasługa naszych klientów, którzy komunikują nam w jasny sposób swoje potrzeby ale również naszego zespołu konsultantów i programistów, którzy bardzo dobrze rozumieją procesy operacyjne i zagadnienia branżowe. Aktualizacje mają na celu usprawnienie procesów utrzymania ruchu i skrócenie przestojów, a to sprowadza się do optymalizacji kosztów. Będziemy informować Państwa na bieżąco o następnych wdrożeniach.

Wcześniejsze aktualizacje

Poniżej możesz prześledzić niektóre z ważniejszych aktualizacji:

Nowości i zmiany w QRmaint – czerwiec 2024

Nowości i zmiany w QRmaint – marzec/czerwiec 2023

Nowości i zmiany w QRmaint – luty 2023

Nowości i zmiany w QRmaint – styczeń 2022

Nowości i zmiany w QRmaint – grudzień 2022

Nowości i zmiany w QRmaint – listopad 2022

FAQ

Dokładniejsze obliczanie MTBF (średni czas pomiędzy awariami) pozwala na lepsze przewidywanie i zapobieganie awariom. Dzięki precyzyjnym danym o czasie pracy urządzeń, można bardziej wiarygodnie określić, kiedy maszyny mogą wymagać konserwacji, co prowadzi do zmniejszenia przestojów i zwiększenia dostępności oraz niezawodności sprzętu.

Harmonogram pracy zakładu umożliwia precyzyjne monitorowanie i analizę czasu pracy urządzeń oraz linii produkcyjnych. Dzięki tym informacjom można zidentyfikować wąskie gardła i nieefektywności w procesach produkcyjnych, co pozwala na ich eliminację. Optymalizacja harmonogramów pracy prowadzi do lepszej organizacji zasobów i zwiększenia ogólnej efektywności operacyjnej.

Lepsze zrozumienie wydajności operacyjnej umożliwia firmom ciągłe doskonalenie i optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki szczegółowej analizie harmonogramów pracy można wprowadzać usprawnienia, które zwiększają efektywność i produktywność. Ponadto, lepsza znajomość wydajności operacyjnej pomaga w precyzyjnym planowaniu działań konserwacyjnych oraz zarządzaniu zasobami, co przekłada się na redukcję kosztów operacyjnych i poprawę jakości produktów.

tło

Wypróbuj QRmaint

Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.