Podsumowanie nowych funkcjonalności

Stale pracujemy nad rozwojem aplikacji QRmaint, aby spełnić wymagania naszych klientów. Poniżej opisaliśmy niektóre z nowych funkcjonalności, które opublikowaliśmy w pierwszej połowie 2022 r.

Panel Operatorski ANDON – Mobilny system przywołań

Wystarczy przy maszynie umieścić telefon lub tablet, aby uruchomić Panel operatorski ANDON, umożliwiający przywołanie grupy osób wprost ze stanowiska pracy oraz opcjonalnie zgłoszenie usterki.

Rozwiązanie to zapewni sprawną komunikację operatorów linii produkcyjnych z osobami, które je wspierają, takimi jak: Liderzy Produkcji, BHP, Kontrola jakości.

Jakie korzyści oferuje system przywołań QRmaint?

 • Tablet z panelem operatora umieszczany jest bezpośrednio na stanowisku pracy przy linii produkcyjnej, na stanowisku montażowym czy na maszynie
 • Prosty interfejs eliminuje szkolenia personelu. Operator po prostu naciska jeden ze zdefiniowanych przycisków
 • Rejestracja czasu obsługi przywołania znacząco skraca czas reakcji pracowników
 • Potwierdzenie przybycia do obsługi przywołania odbywa się bezpośrednio przy panelu operatora
 • Zgłoszenia usterki i awarii wprost z panelu operatora​

Poniżej film o tym, jak wygląda proces przywołania.

Logowanie za pomocą kodu QR

Wykorzystaj kody QR, aby uprościć proces logowania. Wystarczy zeskanować kod QR lub kod kreskowy, aby zalogować się do aplikacji bez potrzeby wprowadzania hasła. Logowanie kodem QR sprawdzi się znakomicie np. kiedy w Twojej firmie telefony są przechodnie i na każdej zmianie telefon jest użytkowany przez innego pracownika.

Wykorzystaj potencjał systemu CMMS u siebie w zakładzie
Kliknij poniżej, aby za darmo przetestować system CMMS
Przetestuj CMMS za darmo

W wersji desktopowej możesz także wykorzystać karty pracownicze RFID, podłączając skaner kart do komputera. Pozwoli to uprościć proces wprowadzania zgłoszeń o awariach/usterkach, ponieważ pracownicy podchodząc do panelu w celu wprowadzenia zgłoszenia, nie będą musieli pamiętać swojego hasła. Wystarczy im jedynie zeskanowanie karty pracowniczej.

Wnoszenie / Wynoszenie narzędzi i części

Funkcja dedykowana dla zakładów produkcyjnych z branży spożywczej.

Za jej pomocą w łatwy sposób zarejestrujesz, ile części oraz narzędzi zostało wniesionych przez techników podczas realizacji zadań w wybranych strefach.

Istnieje możliwość, aby wypełnienie tych pól było wymagane przy zamykaniu zadania.

Nowy widok listy dostawców oraz podgląd szczegółów dostawcy

Od teraz do opisu oraz wyszukiwania dostawcy możesz wykorzystać nowe pola takie jak „Rodzaj usług”, a także w łatwy sposób oznaczyć dostawcę tagiem.

Podgląd szczegółów dostawcy został całkowicie zmieniony na bardziej ergonomiczny i funkcjonalny. Wyświetlenie szczegółów dostawcy jest możliwe nie tylko z listy dostawców, ale także wprost z podglądu zadania, części oraz zapotrzebowania.

Zdjęcia na liście urządzeń oraz części

Na liście urządzeń oraz części pojawiły się zdjęcia, aby jeszcze bardziej ułatwić wybranie właściwej pozycji.


Nowy formularz zadania

Stawiając sobie za cel większą czytelność zadań, aby użytkownik klikając na podgląd od razu widział najważniejsze informację, przeprojektowaliśmy formularz zadania.

Formularz zyskał dwa tryby:

 • podglądu, w którym wyświetlane są tylko te informacje, które zostały uzupełnione oraz opcjonalny jest dostęp do zmiany realizatora
 • edycji, w którym użytkownik może edytować opis oraz wszystkie inne informację dot. zadania

Lista przestojów oraz ich szczegółowa historia

W menu pojawił się nowy moduł – „Lista przestojów”.

Przestoję są zgrupowane wg dnia lub miesiąca, aby ułatwić ich monitorowanie.

Wprowadziliśmy również zapis pełnej historii zmian przestoju, aby w pełni kontrolować jego przebieg. Każda edycja przestoju będzie odnotowana w historii.

Uprawnienia użytkowników

Jedna z najważniejszych funkcjonalności jakie pojawiły się w QRmaint w ostatnim czasie, to nadawanie niestandardowych uprawnień użytkownikom. Pozwala ona na elastyczne zarządzanie dostępami do funkcji systemu QRmaint.

Jako administrator masz możliwość każdemu użytkownikowi włączyć tylko te moduły/funkcjonalności, do których ma mieć dostęp, a pozostałe wyłączyć.

Dodatkowo w ostatnich tygodniach ta funkcjonalność została rozbudowana o niestandardowe uprawnienia użytkowników dla przestojów.

Pozwoli Ci to zapanować nad tym, kto ma mieć rozszerzony dostęp do przestojów i będzie mógł je edytować/usuwać, a kto nie będzie miał dostępu lub będzie miał dostęp tylko do odczytu.

Rozbudowa 'anonimowego’ portalu zgłoszeń o nowe pola

Chciałbyś, aby pracownicy, klienci wprowadzali zgłoszenia, które zawierają więcej informacji? Portal zgłoszeń został rozbudowany o nowe dostępna pola:

 • Temat
 • Kod awarii lub usterki
 • Kategoria problemu
 • Oznaczenie zgłoszenia jako awaria

Nowy import urządzeń oraz części

Stworzyliśmy od nowa import urządzeń oraz części do systemu, aby był to proces jak najbardziej prosty dla użytkownika.

Wystarczy wgrać swój plik Excel z danymi, a następnie połączyć wybrane kolumny z Twojego pliku z odpowiednimi polami w QRmaint.

Licznik czasu zakończonych przestojów – Nowy widget w Dashboard TV

W Dashboard TV pojawił się nowy widget dzięki, któremu wyświetlisz dane z podsumowaniem czasu przestojów w wybranym okresie oraz dla wskazanej lokalizacji.

Nowy widok podglądu lokalizacji – tryb odczytu i edycji

Zmieniliśmy podgląd lokalizacji, aby użytkownik klikając na podgląd lokalizacji zobaczył od razu najważniejsze informację.

Niemiecki i Hiszpański – Nowe dostępne języki aplikacji

Jeden z oddziałów Twojej firmy znajduję się w kraju niemieckojęzycznym lub hiszpańskojęzycznym? Mogą teraz korzystać z QRmaint w języku ojczystym.

Nowy system powiadomień

Stworzyliśmy powiadomienia na nowo, aby użytkownicy mieli dowolność w wyborze jakie chcą dostawać powiadomienia oraz w jakiej postaci (Email / Push / SMS).

Użytkownik o roli Administrator systemu może edytować ustawienia powiadomień wszystkich użytkowników.

Jest to funkcjonalność, która była najczęstszą propozycją rozwoju przysyłaną przez użytkowników systemu QRmaint.

API QRmaint – interfejs do komunikacji z maszynami i innymi systemami

Transformacja cyfrowa stała się nieunikniona dla większości organizacji, którym zależy na większej wydajności produkcji oraz lepszym zarządzaniu swoimi procesami i zasobami.
API QRmaint jest gotowe na automatyczne przyjmowanie awarii i usterek wprost z maszyn oraz wiele więcej.

Lista dostępnych funkcji API będzie sukcesywnie rozbudowywana. Jak używać API przeczytaj tutaj.

Ewidencja kwalifikacji pracowników

Wiedza o kwalifikacjach i terminach ich obowiązywania jest kluczowa dla każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa, dbającego o bezpieczeństwo pracy oraz jej jakość.

Wprowadź dokumenty takie jak certyfikaty, uprawnienia, zaświadczenia, aby w prosty sposób monitorować terminy ich ważności oraz kompetencje pracownika.

To nie wszystkie funkcjonalności….

W ostatnim czasie pojawiło się o wiele więcej funkcjonalności i poprawek, które nie zostały wymienione powyżej. W celu zapoznania się z ich szerszą listą zapraszamy na naszą stronę z ich podsumowaniem:

Rejestr zmian w aplikacji QRmaint

tło

Feel free to contact me.
I will come back shortly with an answer.
  Sales Manager

  tło

  Wypróbuj QRmaint

  Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.