Czym jest system przywołań ANDON?

System przywołań ANDON to moduł QRmaint CMMS. Służy do sygnalizowania awarii i usterek, co umożliwia natychmiastową reakcję i minimalizację czasu trwania przestojów. W QRmaint CMMS zaprojektowaliśmy system ANDON oparty na prostej komunikacji wizualnej, który pozwala w natychmiastowy sposób przywołać technika utrzymania ruchu.

Poprawa komunikacji w zakładzie

System QRmaint CMMS eliminuje długotrwałe poszukiwania odpowiedzialnych osób i pozwala na natychmiastowe skierowanie informacji o awarii tam, gdzie od razu powinna trafić. Jedno kliknięcie na panelu ANDON wystarczy, aby powiadomić odpowiedni zespół UR. System CMMS daje nam pewność, że żadne wezwanie techników nie zostanie przeoczone. Zgłoszenie awarii lub usterki przez operatora linii powoduje natychmiastowe powiadomienie na urządzeniach mobilnych techników i widok zgłoszenia w panelu Dashboard TV.

Wygląd systemu przywołań ANDON od QRmaint

Poznaj mobilny panel przywołań

Mobilny panel przywołań ANDON obsługiwany przez system QRmaint CMMS ułatwia wymianę informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy operatorem linii produkcyjnej a wsparciem technicznym. Wdrożenie systemu ANDON nie wymaga nakładów finansowych w nową infrastrukturę. Promujemy rozwiązanie umieszczenie tabletu lub smartfona przy maszynie. QRmaint CMMS daje możliwość dowolnej personalizacji interfejsu panelu ANDON, więc w prosty możesz dopasować to rozwiązanie do procesów w swoim zakładzie. W QRmaint CMMS wszystkie konta pracowników zgłaszających są bezpłatne.

Technik z systemem ANDON

Zalety wykorzystania systemu ANDON

Panel ANDON wykorzystany w systemie QRmaint CMMS pozwala na szybką identyfikację i rozwiązywanie problemów, co minimalizuje czas trwania przestojów i koszty związane z awariami. ANDON poprawia komunikację między pracownikami, co prowadzi do lepszej koordynacji działań. Daje też możliwość monitorowania procesów w czasie rzeczywistym, co wspiera zarządzanie parkiem maszynowym i liniami produkcyjnymi.

Wdrożenie modułu ANDON w systemie QRmaint CMMS oferuje następujące korzyści:

1. Powiadomienia w czasie rzeczywistym

Procesy produkcyjne wymagają natychmiastowej reakcji przy każdej nieprawidłowości zgłoszonej przez operatora. Powiadomienia na smartfony oraz smartbandy (opaski na rękę) potrafią skutecznie skrócić czas reakcji na przywołanie.

2. Obsługa przywołania przez smartfon

Aplikacja mobilna QRmaint CMMS umożliwia obsługę przywołań ANDON na smartfonach i tabletach z system Android oraz iOS. Operator może również zeskanować kod QR linii albo maszyny, co spowoduje wezwanie brygadzisty. Takie rozwiązanie pozwala dokładne śledzić czas obsługi każdego zgłoszenia.

3. Zmniejszenie kosztów spowodowanych awariai

Automatyzacja procesów i szybka reakcja na problemy zmniejsza nieplanowaną ilość przestojów i związane z nimi koszty. Intuicyjny interfejs panelu ANDON w systemie QRmaint CMMS nie wymaga od użytkowników przeszkolenia, więc zakład produkcyjny nie ponosi dodatkowych kosztów związanych ze wdrożeniem.

4. Zwiększenie wydajności produkcji

Zwiększenie szybkości identyfikacji problemów w zakładzie produkcyjnym zapewnia również strategiczna lokalizacja tabletów z panelem operatora ANDON w najistotniejszych punktach linii produkcyjnej, w tym obok maszyn, czy przy stanowiskach montażowych. System QRmaint CMMS zapewnia tym samym szybkie wykrywanie defektów, co przekłada się na wyższą jakość produkowanych artykułów. Natomiast nadzór nad czasem odpowiedzi na zgłoszenie, zmniejsza czas reakcji techników na usterkę.

5. Wizualizacja przywołań na telewizorach

Wizualizacja przywołań na telewizorach zamontowanych w strategicznych miejscach zakładu to kolejna zaleta systemu ANDON. Widget dostępny w QRmaint CMMS jako Dashboard TV pozwala na wyświetlenie w czasie rzeczywistym przywołań wysłanych z obszaru produkcji. Dzięki dużym ekranom wszyscy technicy mają dostęp do aktualnych informacji na temat stanu produkcji, awarii czy zapotrzebowania na materiały.

Wyświetlanie zadań w pokoju techników dzięki Dashboard TV od QRmaint

ANDON w praktyce: wózki widłowe

Przywołanie wózka widłowego do materiału z panelu ANDON w systemie QRmaint CMMS to następne praktyczne zastosowanie modułu i krok w stronę optymalizacji procesów logistycznych w zakładach. Dzięki systemowi przywołań operatorzy wózków widłowych są natychmiast informowani o potrzebie odbioru gotowych produktów lub dostarczeniu materiałów. To pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem i zasobami, co z kolei przekłada się na płynność operacji i redukcję czasu oczekiwania na wózek widłowy. Dzięki historii przywołań kierownicy są w stanie podejmować lepsze decyzje dotyczące zarządzania flotą wózków widłowych.

Terminal BDE

W QRmaint staramy się promować proste rozwiązania. Naszym klientom doradzamy, żeby nie inwestowali niepotrzebnie w specjalistyczne panele. Dedykowanym przez nas rozwiązaniem są tablety z modułem ANDON umieszczone w kluczowych miejscach zakładu. Jeżeli jednak zakład posiada już panele np. w postaci terminali BDE, to oczywiście można je wykorzystać i dzięki nim korzystać z naszego modułu.

Terminale BDE to urządzenia zaprojektowane do zbierania danych operacyjnych bezpośrednio z maszyn i linii produkcyjnych. Służą do rejestracji parametrów produkcji, takich jak czasy pracy maszyn, ilość wyprodukowanych produktów, liczba defektów, czasy przestojów, a także informacje o interwencjach serwisowych. Terminale BDE możemy zintegrować się z systemem QRmaint CMMS, umożliwiając pracownikom zgłaszanie problemów w czasie rzeczywistym za pośrednictwem panelu ANDON.

Główne funkcje terminali BDE z wykorzystaniem panelu ANDON:

 • Rejestracja i monitorowanie czasu pracy maszyn
 • Śledzenie wydajności produkcji
 • Rejestr liczby wyprodukowanych produktów
 • Rejestracja awarii i przestojów

Panele HMI

Panele operatorskie HMI (ang. Human-Machine Interface) to przemysłowy interfejs, który umożliwia operatorom i technikom interakcję z maszynami dzięki systemom takim jak QRmaint CMMS. Panel HMI może służyć jako narzędzie do wizualizacji danych, alarmów oraz stanu maszyn. Dzięki intuicyjnym interfejsom graficznym, panele HMI umożliwiają szybkie i efektywne monitorowanie oraz kontrolę procesów produkcyjnych.

Główne funkcje panelów HMI z wykorzystaniem QRmaint CMMS:

 • Prostota zgłaszania awarii dzięki panelowi ANDON z QRmaint CMMS
 • Ułatwienie komunikacji pomiędzy operatorami a technikami

Wykorzystanie mobilnego systemu przywołań ANDON na terminalach BDE i panelach HMI prowadzi do zwiększenia efektywności produkcji, skrócenia czasów trwania przestojów oraz poprawy jakości produktów. Wykorzystanie do tego systemu QRmaint CMMS umożliwia firmom osiągnięcie wyższej konkurencyjności na rynku.

Podsumowanie

Mobilny system przywołań ANDON jako moduł QRmaint CMMS to następny krok do poprawy komunikacji pomiędzy produkcją a utrzymaniem ruchu, zwiększenia efektywności pracowników, a także redukcji kosztów. To innowacyjne podejście stanowi fundament dla nowoczesnej i zrównoważonej produkcji. Zadzwoń pod +49 69 95019626 lub napisz na kontakt@qrmaint.com i umów się na darmową prezentację modułu ANDON od QRmaint.

tło

Feel free to contact me.
I will come back shortly with an answer.
  Sales Manager

  FAQ

  System przywołań ANDON w QRmaint CMMS poprawia komunikację w zakładzie, minimalizuje czas trwania przestojów i koszty związane z awariami. Umożliwia natychmiastową reakcję na zgłoszenia, co zwiększa wydajność produkcji oraz jakość produktów. Dzięki powiadomieniom w czasie rzeczywistym i intuicyjnemu interfejsowi, system jest łatwy w użyciu bez dodatkowych szkoleń.

  Wdrożenie systemu ANDON w QRmaint CMMS nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Można wykorzystać do obsługi systemu przywołań już istniejące tablety lub smartfony. Dodatkowo QRmaint CMMS pozwala na personalizację interfejsu panelu ANDON, aby dopasować go do specyficznych potrzeb zakładu.

  Mobilny panel przywołań ANDON w QRmaint CMMS jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android oraz iOS. Użytkownicy mogą obsługiwać przywołania za pomocą smartfonów, tabletów oraz skanować kody QR linii produkcyjnych lub maszyn, co ułatwia dokładne śledzenie i reagowanie na zgłoszenia awarii.

  tło

  Wypróbuj QRmaint

  Bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań.