Posted

Czym jest CMMS ?

CMMS (ang. Computerized Maintenance Management System) to  specjalistyczne oprogramowanie komputerowe wspomagającę zarzadzanie utrzymaniem ruchu w zakładach produkcyjnych. Innym określeniem tej klasy programów jest EAM (ang. Enterprise Asset Management).

Do niedawna CMMS wdrażany był głównie w fabrykach, wielkich zakładach  z liniami produkcyjnymi. Wdrożenie było kosztowne, skomplikowane i zakładało posiadanie własnej infrastruktury informatycznej. Na takie obciążenie mogły sobie pozwolić jedynie duże zakłady. Sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z upowszechnieniem internetu i modelu oprogramowania SAAS. Jest to model dystrybucji oprogramowania za pomocą  internetu. Eliminuje to potrzebę instalowania oprogramowania i utrzymywania własnej infrastruktury IT.

 

Jakie moduły wchodzą w skład CMMS?

Zarządzanie zleceniami pracy i zgłoszeniami usterek

Zarządzanie zleceniami pracy oraz usterkami to podstawa systemu CMMS.
Miej pełną kontrolę nad pracami konserwacyjnymi oraz zgłoszeniami awarii.
Program eliminuje wszelkie ograniczenia papierowych zleceń pracy i dostarcza zaawansowane rozwiązanie, które pomaga zwiększyć produktywność oraz poprawia komunikację w zespole.

Czytaj więcej

Harmonogramowanie zadań i prac konserwacyjnych

Okresowe przeglądy gwarancyjne, odczyty pomiarowe, prace konserwacyjne czy codzienne inspekcje obiektu – nie musisz już pamiętać o terminach. Program QRmaint automatycznie wygeneruje zlecenia pracy na podstawie czasu lub odczytów pomiarowych.

Czytaj więcej

Zarządzanie środkami trwałymi

Dostęp do historii środka trwałego od momentu zakupu do zezłomowania. QRmaint poinformuje cię również o kończącej się gwarancji, przeglądzie okresowym, przekroczonych limitach odczytów pomiarowych. Zbuduj własną strukturę funkcjonalną lub w oparciu o lokalizację urządzenia.

Magazyn częśći i monitorowanie kosztów

Skuteczne monitorowanie stanów magazynowych. Program poinformuje Cię o niskich poziomach lub braku części.
Dzięki powiązaniu części zamiennych z modelem urządzenia serwisant zawsze wie jakiej części użyć i czy jest dostępna w magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *